Välkomna till Solna Centrum

Alecta se

Hej, tillsammans med mitt team hälsar jag dig varmt välkommen till Solna Centrum. Hos oss är du alltid i centrum och vi vill att du ska känna dig hemma. För att göra ditt besök så trevligt som möjligt tar vi gärna emot dina kommentarer och önskemål. Vi ses i Solna Centrum!

Pernilla Andersson, Centrumchef Solna Centrum

KONTAKTEN I SOLNA CENTRUM

För information om butiker, öppettider och övrig service – vänligen kontakta eller besök vår information Kontakten. Du hittar den närmast entrén Bibliotekstorget norra.

Telefon 08-128 434 60
Email:
info@solnacentrum.se

Vi tar även gärna emot dina kommentarer och önskemål i formuläret nedan.

Vi ses i Solna Centrum!

Kontaktuppgifter Centrumledningen Solna Centrum

Besöksadress:
Centrumledningen
Solna Torg 13 – 2 trappor
171 45 Solna

Leveransadress:
Solna torg 13 U (till alla butiker som behöver lämna saker på lastgatan)

Postadress:
Alfab Solna Centrum AB
c/o Alecta Fastigheter
Regeringsgatan 107
103 73 Stockholm

Felanmälan
Anmälan gör du som hyresgäst kontor, handel eller bostad i detta formulär.

För akuta situationer, ring 070-819 68 50

Parkering
Vid frågor, vänligen kontakta:
Telefon: 08-734 90 00
E-mail: info@parkman.nu

Kontakten i Solna Centrum:
För information om butiker, öppettider och övrig service – vänligen kontakta eller besök Kontakten som du hittar nära entré Bibliotekstorget norra.
Telefon 08-128 434 60
Email: info@solnacentrum.se

För dig som hyr bostad
På Alecta Fastigheters hemsida finns information till dig som bostadshyresgäst.

Läs mer här

Kontakta Centrumledningen
E-post: solnacentrum@alecta.se

Centrumchef
Pernilla Andersson
pernilla.andersson@alecta.se

Leasing manager
Trude Tellefsen
trude.tellefsen@alecta.se

Uthyrning kontor
Therese Agerbjer
therese.agerbjer@alecta.se

Marknadsansvarig
Sofia Weman
sofia.weman@alecta.se

Teknik- och säkerhetschef
Tomo Durovic
tomo.durovic@alecta.se

Teknisk fastighetsutvecklare
Kent Sjöberg
kent.sjoberg@alecta.se

Floor manager
Stefan Svensson
stefan.svensson@alecta.se

Bitr. Kund- och Fastighetschef

Emellie Brink
emellie.brink@alecta.se

Förvaltningsadministratör

Auste Navasinskaite
auste.navasinskaite@alecta.se

Marknadskoordinator

Johanna Blom
johanna.blom@alecta.se

Fastighetsägare
Alecta Fastigheter AB
Regeringsgatan 107
103 73 Stockholm
Tel 08-441 90 00
kontakt@alectafastigheter.se