Välkomna till Solna Centrum

Hej, tillsammans med mitt team hälsar jag dig varmt välkommen till Solna Centrum. Hos oss är du alltid i centrum och vi vill att du ska känna dig hemma. För att göra ditt besök så trevligt som möjligt tar vi gärna emot dina kommentarer och önskemål. Vi ses i Solna Centrum!

Marita Floman, Centrumchef Solna Centrum

Kontaktuppgifter Centrumledningen Solna Centrum

Besöksadress:
Centrumledningen
Solna Torg 13 – 2 trappor
171 45 Solna

Leveransadress:
Solna torg 13 U (till alla butiker som behöver lämna saker på lastgatan)

Postadress:
Alfab Solna Centrum AB
Solna torg 13 2tr
171 45 Solna

Parkering Ametisten
Vid frågor, vänligen kontakta:
Telefon: 08-734 90 00
E-mail: parkering@solnacentrum.se

Receptionen i Solna Centrum:
För information om butiker, öppettider och övrig service – vänligen kontakta eller besök vår reception på torget.
Telefon 08-400 005 00
Email: info@solnacentrum.se

För dig som hyr bostad
På Alecta Fastigheters hemsida finns information till dig som bostadshyresgäst.

Läs mer här

Kontakta Centrumledningen
E-post: solnacentrum@alecta.se

Centrumchef
Marita Floman
marita.floman@alecta.se

Leasing manager
Anna Zellman
anna.zellman@alecta.se

Marknadsansvarig
Lena Röjning
lena.rojning@alecta.se

Teknisk förvaltare
Niklas Eriksson
niklas.eriksson@alecta.se

Floor manager
Stefan Svensson
stefan.svensson@alecta.se

Bitr. Kund- och Fastighetschef

Emellie Brink
emellie.brink@alecta.se

Förvaltningsadministratör

Auste Navasinskaite
auste.navasinskaite@alecta.se

Digital projektledare

Mattias Jälmestål
mattias.jalmestal@alecta.se

Fastighetsägare
Alecta Fastigheter AB
Regeringsgatan 107
103 73 Stockholm
Tel 08-441 90 00
kontakt@alectafastigheter.se

Felanmälan
Anmälan gör du som hyresgäst kontor, handel eller bostad i detta formulär.

För akuta situationer, ring 070-819 68 50

STÄLL DIN FRÅGA

För att göra ditt besök så trevligt som möjligt tar vi gärna emot dina kommentarer och önskemål.
Vi ses i Solna Centrum!