Williams Guld har flyttat in

Nu har Williams Guld slått upp dörrarna till sin nya butik och blir ytterligare ett tillskott till centrumets breda utbud inom mode, inredning, hälsa, teknik och sport/ fritid.

Williams Guld drivs av en guldsmed och urmakare och kommer erbjuda allt inom smycken, klockor, bijouterier samt tillbehör från det egna sortimentet och andra välkända varumärken. Lagning samt tillverkning av smycken utifrån kundens önskemål är också en viktig del av tjänsteutbudet.

”Vi har haft butiker på andra orter men med Solna Centrum känns det som att vi har hittat rätt. Det känns spännande att öppna i Solna Centrum och jag kan lova att vi kommer lägga stor vikt på att möta våra kunders önskemål och erbjuda alla typer av skräddasydda lösningar. Då vi kommer att ha en verkstad på plats kommer vi kunna erbjuda det lilla extra, säger Aous Jaber ägare av butiken.”

Du hittar butiken mellan H&M och Hemtex.

Williams Guld

  • Invigning av Fjärilskvarteret

    Fredag 2 oktober kl 14-17 inviger vi Solna Centrums nya lekyta - Fjärilskvarteret. Välkommen!

  • Kostnadsfri färganalys

    Fredag 25 september kl. 11–18 gästar färganalytikern Madelene Alfredsson Solna Centrum för personliga färganalyser.

  • Back to school

    Back to school 15 augusti kl 11-14.15. Ansiktsmålning, Solis & Solrosa, underhållning på scenen.

  • Vårens erbjudanden

    Ta del av vårt kuponghäfte med 48 erbjudanden!